W 1981 roku ukończyłem  I Wydział Lekarski warszawskiej Akademii Medycznej.

Jestem specjalistą II' w chirurgii ogólnej.

Posiadam certyfikat umiejętności Towarzystwa Chirurgów Polskich z zakresu endoskopii górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

 

Od 1981 roku stale pracuję jako chirurg w szpitalach województwa mazowieckiego, głównie o powiatowym stopniu referencyjności, ale pracowałem również w  warszawskich szpitalach o statusie klinicznym. W trakcie swojej drogi zawodowej pełniłem  w nich wszystkie możliwe funkcje lekarskie. Byłem stażystą, młodszym asystentem, asystentem, starszym asystentem, zastepcą Ordynatora, Ordynatorem Oddziału Chirurgicznego w końcu. Pełniłem również funkcje kierownicze będąc Ordynatorem Oddziału Chirurgicznego, Kierownikiem Bloku Operacyjnego, Kierownikiem Pracowni Endoskopowej, Starszym Chirurgiem Dyżuru w wieloprofilowym Szpitalu Klinicznym w Warszawie.

 Znam medycynę i mechanizmy napędzające tzw. Ochrone Zdrowia "od  podszewki".

Od 1981 roku obserwuję i uczestniczę w niewiarygodnym procesie postępu i rozwoju nauki i technologii będącej podstawą procedur diagnostycznych i terapeutycznych stosowanych wobec choruch ludzi. Za czasu mojej drogi zawodowej dokonała sie w tym zakresie prawdziwa rewolucja rodem, jak z powieści sience-fiction. Zawsze miałem świadomości i nadal mam pełne przeświadczenie o tym, że w tym procesie trzeba aktywnie, ciągle uczestniczyć. Bo na co przydałby mi się mój dyplom lekarski zdobyty przed ponad 35-ma latami, gdybym osiadł na laurach i zaprestał nauki od najlepszych, w najlepszych ośrdkach akademickich w Polsce.  Zawsze uważałem, że w medycynie, szczególnie w dyscyplinach zabiegowych obowiązuje zależność  "mistrz-uczeń", że książka i atlas (obecnie Internet) , jest jedynie konieczną bazą do zdobywania umiejętności i wiedzy w nieustających kontaktach z ekspertami. 

 Na tej stronie prezentuję blisko 30 certyfikatów z zakresu medycyny estetycznej, nastepnych blisko 150 z zakresu chirurgii, gastroenterologii i endoskopii z powodów oczywistych udostępniam zainteresowanym w moim gabinecie. Proponuję również "Aktualności" - tam zawsze zamieszczam relacje z ostatnich, odbytych szkoleń.

 Znam medycynę aktualną i jestem zawsze "na bieżąco".

  Aktualnie pracuję jako chirurg w Oddziale Chirurgicznym, Oddziale Chirurgii Jednodniowej, Poradni Chirurgicznej, wykonuję endoskopie przewodu pokarmowego w ramach SPZOZ, NZOZ realizując badania kosztochłonne i programy profilaktyczne. Rozwijam i doskonalę mój własny Gabinet Lekarski, w którym zajmuję się chirurgią i  fascynującą mnie od blisko dziesięciolecia coraz bardziej - medycyną estetyczną.

Zapraszam.