Chirurgia ambulatoryjna

 

W ramach Prywatnego Gabinetu Lekarskiego w  dwóch lokalizacjach - w  Węgrowie i w czwartek w Sokołowie Podlaskim wykonuję zabiegi o charakterze ambulatoryjnym, t.j. nie wymagające hospitalizacji i skomplikowanej opieki pozabiegowej. Jedynie w ramach czwartkowych przyjęć w NZOZ „Starówka” w Sokołowie Podlaskim istnieje możliwość bezpłatnej konsultacji  i bezpłatnego zabiegu ambulatoryjnego pod warunkiem posiadania aktualnego ubezpieczenia ( z ostatniego miesiąca) , numeru PESEL, skierowania od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty.

 

Ten zakres chirurgii obejmuje najpopularniejsze , często najbardziej  uciążliwe dla pacjenta schorzenia, które swoimi rozmiarami nie zagrażają najczęściej istotnie zdrowiu  czy życiu pacjenta, natomiast powodują konkretne uciążliwości  życia codziennego, często znacznie obniżające jakość jego życia w dłuższych okresach czasu. Dotyczą najczęściej spotykanych dolegliwości typu wrastania paznokci palców stóp, czyraków, brodawek, kurzajek, drobnych guzków w tkance podskórnej, zmian urazowych – ran, skręceń, złamań, opieki po zabiegach z kontrolami, modyfikacji zaleceń po badaniach, kwalifikacji do nich i do zabiegów . Dotyczą również zachowawczego prowadzenia chorych przewlekle, wymagających pewnego rodzaju stałości  obserwacji i znajomości przebiegu naturalnego choroby w dłuższych okresach obserwacji.

 

W ramach tej usługi możliwe jest również zamówienie telefoniczne wizyty w domu  u pacjentów z ograniczoną zdolnością poruszania, czy zwyczajnie – bez możliwości samodzielnego  dojazdu do konkretnego gabinetu. Kontrola ran pooperacyjnych, zdejmowanie szwów, usuwanie sączków, drenów nie musi się odbywać w gabinecie lekarskim, szczególnie u osób mających kłopot  z wejściem na pierwsze piętro Poradni Chirurgicznej. Dla pacjenta różnicą pomiędzy wizytą w jego domu, a osobistym przyjazdem do Gabinetu jest konieczność poniesienia kosztów dojazdu  , a ten najczęściej nie przekracza kosztów wynajęcia samochodu dowożącego na wizytę do Gabinetu.